Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

سرگرمی ؛ بخشی جدایی ناپذیر از دنیای کودکان و بزرگسالان!

فرقی نمی کند کوچک باشید یا بزرگ، پیر باشید یا جوان! گاهی فارغ از هیاهوی زندگی ماشینی امروزی دلتان خیالی راحت و فارغ از هرگونه دغدغه می طلبد، ساعاتی که به تفریح و سرگرمی بپردازید و از قید و بند مشکلات زندگی رها شوید!

آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید منظور از سرگرمی چیست و ما انسان ها چرا در پی سرگرم شدن هستیم؟

همان گونه که می دانید پیشرفت های صورت گرفته در دنیای امروز زمینه افزایش تنوع سرگرمی ها را فراهم نموده است. اما جالب این جا است که هنوز هم بسیاری از ما سرگرمی خاصی نداریم و همین موضوع لحظاتی کسل کننده در اوقات بیکاری را برایمان رقم می زند. بسیاری از انسان ها وقت زیادی را صرف تفریح و سرگرم کردن خود می کنند. چرا که این افراد غالبا بر این باورند که تفریح و شادی حق آن ها است و سزاوارند که گاهی به دور از تمام دغدغه های فکری برای خودشان زندگی کنند، شاد باشند و لحظاتی فان را تجربه نمایند. تمام این عوامل دست به دست هم داده اند تا سرگرمی به موضوعی مهم در زندگی های امروزی تبدیل گردد.

دکتر معین در فرهنگ خود سرگرمی را به عنوان آن چه که موجبات مشغولیت و تفریح انسان را فراهم می سازد، تعریف کرده است. در حالت کلی می توان هر نوع فعالیتی اعم از ایده و یا کاری خاص که باعث جلب توجه شرکت کنندگان به موضوعی سرگرم کننده و جذاب می گردد، سرگرمی نامیده می شود.

سرگرمی

جالب است بدانید که سرگرمی ها از گذشته تا کنون با تغییرات و پیشرفت های چشمگیری رو به رو شده اند. هر فرد سلیقه خاصی دارد و آن چه که باعث سرگرمی من می شود، ممکن است برای شما چندان جالب به نظر نرسد. بسیاری از افراد معتقدند که سرگرمی همواره با شادی و خنده همراه است. به یاد داشته باشید که سرگرمی ها عموما و نه همیشه چنین ویژگی دارند. برخی از سرگرمی ها با اهدافی جدی پیگیری شده و تلاش دارند تا دانش و بینشی خاص را به مخاطبین انتقال دهند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که میان مفهوم بازی و سرگرمی تفاوت های چشمگیری وجود دارد. اصلی ترین تفاوت میان این دو اصطلاح هدف دار و یا بی هدف بودن آن ها می باشد. برای مثال هنگامی که تمام تمرکز خود را بر روی قطعات به هم ریخته پازل گذاشته و برای تکمیل آن تلاش می کنید، با زمانی که از روی بی حوصلگی به ترکاندن نایلون حباب دار می پردازید، متفاوت هستید. اولی بازی و دومی به علت برخورداری از حواس پرتی سرگرمی نامیده می شد. حواس پرتی یکی از لذت بخش ترین اتفاقاتی است که می تواند ذهن و بدن انسان را از خستگی های روزمره نجات دهد.

بازی و سرگرمی
  • بازی دنیای کودک است، با دنیای او بازی نکنید!

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما کودکان نخستین تجربه های زندگی خود را در طول بازی هایشان کسب می کنند. این کودکان در دنیای بازی خود زندگی کرده و چیزهای زیادی را می آموزند. والدین همواره باید سعی داشته باشند که در بازی کودکان نقش راهنما و کمک کننده را ایفا نمایند، نه نقش یک دخالت گر که رویای آن ها را به هم می ریزد.

کودکان را در بازی هایشان کمک کرده و تجربه ای لذت بخش را برایشان رقم بزنید. به یاد داشته باشید که آن ها در سنین پایین روحیه ای کنجکاو دارند. بنابراین آن ها را به سمت تفکر مثبت و اندیشه خلاق سوق داده و بدین ترتیب آینده شان را به بهترین نحو ممکن بسازید!

سرگرمی
  • اسباب بازی، وسیله ای مفید برای سرگرمی

اگر چه همیشه برای سرگرم شدن نیاز به وسیله ای خاص ندارید و همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، با یک نایلون حباب دار نیز می توانید خودتان را سرگرم کنید، اما هیچ گاه نباید نقش منحصر به فرد اسباب بازی ها در فراهم سازی اوقاتی سرگرم کننده را نادیده گرفت. این وسایل اغلب از جذابیتی خاص برخوردار بوده و عمدتا به منظور ایجاد سرگرمی برای کودک مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که اکثر والدین با آن مواجه می شوند، انتخاب اسباب بازی مناسب و سرگرم آموزی برای کودکان می باشد. هر پدر و مادری دوست دارند جعبه ای مملو از اسباب بازی های مختلف و رنگارنگ را به کودک خود هدیه دهند. اگر چه این کار لذت بخش است، اما همیشه مفید نخواهد بود. برخی از اسباب بازی ها جنس مناسبی نداشته، برخی دیگر قطعات ریز بسیاری دارند و یا حتی پس از یک بار استفاده می شکنند و دیگر قابل به کارگیری نیستند.

اگر شما هم به آن دسته از والدینی تعلق دارید که خرید اسباب بازی برای فرزندتان شما را با چالشی پایان ناپذیر تبدیل کرده است، با خرید اسباب بازی های سرگرم کننده، جذاب و در عین حال آموزشی که نیازی به نظارت شما در حین استفاده ندارند، به درگیری ذهنی خود پایان داده و سرگرمی را به کودکتان هدیه دهید.

سرگرمی

از این که کودکتان اسباب بازی هایی را که شما برایش خریداری کرده اید، شکسته و یا خراب کرده است، عصبانی نشوید و با این کار رویای کودکانه فرزندتان را تباه نکنید. قبول داشته باشید که اسباب بازی وسیله سرگرمی است و همچون هر وسیله دیگری ممکن است در حین استفاده خراب شده و آسیب ببیند. حتی اگر بابت خرید آن پول هنگفتی پرداخت کرده باشید!

این پایان راه نیست. پدر ژپتو دنیایی از اسباب بازی های خسته دارد که با صبرو حوصله به آن ها زندگی دوباره می بخشد. اسباب بازی فرزند شما نیز یکی از همین اسباب بازی ها است. کافی است با یک کلیک پدر ژپتو را در جریان خرابی وسیله سرگرمی کودکتان قرار دهید تا او در اسرع وقت درب منزل شما حاضر شده و آن را تحویل بگیرد.

پدر ژپتو سپس به معاینه اسباب بازی شما پرداخته و کمترین هزینه ممکن بابت تعمیر آن را به شما اطلاع می دهد. اگر موافق بودید، وسیله مورد نظر را به نحو احسنت تعمیر نموده و درب منزل به کودک شما تقدیم می کند، در غیر این صورت با تعیین مبلغی توافقی آن را از شما خریداری می نماید!

تعمیرات اسباب بازی پدر ژپتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *