Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

سرگرم آموزی چیست؟

یکی از بهترین روش های تربیت فرزندان، سرگرم آموزی است که در این روش تربیت در قالب سرگرمی به کودکان ارائه می شود. این روش در بیشتر فرهنگ ها مورد استفاده بوده است و در ایران نیز سابقه زیادی دارد. در ادامه می خواهیم شما را با روش سرگرم کردن کودکان آشنا کنیم. با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

 سرگرم‌آموزی در فرهنگ ایرانی

سرگرم‌آموزی در فرهنگ ایرانی سابقه زیادی دارد و این روش تربیتی هم در فرهنگ ایرانی و هم در فرهنگ اسلامی دیده می شود. استفاده خانواده ها از این روش تربیتی می تواند بسیار موثر باشد و خانواده ها می توانند با سرگرم کردن، فرزندانشان را به خوبی تربیت نمایند. در ایران نمونه های زیادی از این روش وجود دارد که علاوه بر سرگرم کردن، محتوای آموزشی به افراد ارائه می دهد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱٫ شعر

بسیاری از شعر ها علاوه بر محتواهای عاشقانه، اصول زندگی را در قالب شعر بیان می کنند. که این خود یک روش سرگرم آموزی می باشد.

۲٫ نثر و داستان

یکی از مهم ترین قالب های سرگرم آموزی، نثر می باشد. امکان دارد نثر برای مخاطب خسته کننده باشد اما استفاده از قالب داستان و طنز می تواند بسیار موثر باشد.

سرگرمی کودک
سرگرمی کودک

۳٫ ضرب المثل

ضرب المثل ها پر از نکته های پند آموز هستند و در واقع می توان گفت که برآمده از داستان های قدیمی می باشند. به همین دلیل یکی از بهترین روش های سرگرم آموزی می باشند.

۴٫ داستان های شفاهی

داستان هایی که در زمان های کودکی شنیده ایم همه در قالب آموزش بوده اند. گفتن داستان های شفاهی نه تنها کودکان را سرگرم می کند بلکه مفاهیمی را نیز برای آن ها آموزش می دهد. پس می توان گفت که نقل داستان های شفاهی نوعی سرگرم آموزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *