Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

نقش بازی در رشد کودک

به هر گونه فعالیت ذهنی و جسمی کودک بازی کردن می گویند. بازی با کودک می تواند نیازهای یک کودک را برآورده کند و والدین می توانند با این کار نقاط ضعف و قدرت کودکانشان را تشخیص دهند. بازی با کودک نقش مهمی در رشد ذهنی و اجتماعی کودک دارد و موجب می شود تا اعضای بدن با هم هماهنگی داشته باشند و همچنین قدرت فکری و بدنی کودک تقویت شود. در ادامه می خواهیم به برخی از نقش های مهم بازی که در رشد کودک بسیار موثر هستند اشاره کنیم. با ما همراه باشید و این مطالب مفید درباره نقش بازی کردن با کودکان را مطالعه نمایید.

نقش بازی در رشد اجتماعی کودک

بازی با کودک نقش مهمی در رشد اجتماعی او دارد و باعث می شود تا کودک با محیط بیرون ارتباط خوبی بگیرد و با رعایت اصول آشنا شود و همچنین رقابت را می آموزد و شکست را تجربه می کند. بازی با کودک می تواند کودک را از خجالتی و ترسو بودن به دور کند و همچنین موجب می شود تا استعدادهای نهفته کودکان شکوفا شود.

نقش بازی در رشد جسمی کودک

بازی با کودک می تواند در رشد جسمی او مانند تقویت حواس کودک، هماهنگی اعضای بدن کودک و… تاثیر بگذارد. همچنین باعث می شود تا انرژی که کودکان در بدن دارند به بهترین شکل تخلیه شود.

بازی با کودک

بازی با کودک

نقش بازی در رشد ذهنی کودک

بازی با کودک می تواند در یادگیری زبان، رشد هوشی کودک و … تاثیر داشته باشد و موجب می شود تا قدرت تخیل کودک افزایش پیدا کند و زمینه خوبی برای تفکر ایجاد شود.

انواع بازی ها

کودکان با توجه به روحیه های متفاوتی که دارند بازی های زیادی را تجربه می کنند که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • بازی های جسمی
  • بازی های تقلیدی
  • بازی های نمایشی
  • بازی های نمادی
  • بازی های آموزشی
  • بازی های خلاقیتی
  • بازی های گروهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *